Muhasebe Uzmanı

Firmamızda görevlendirilmek üzere özelliklere uygun 'Muhasebe Uzmanı' aramaktayız. ·

Firmamızda görevlendirilmek üzere özelliklere uygun 'Muhasebe Uzmanı' aramaktayız. ·        
İlgili mesleki eğitimi veren Meslek Yüksek Okulu ya da Üniversite'lerden mezun,·         En az 3 yıl deneyim sahibi,·         Genel Muhasebe ve Resmi Muhasebe konularında bilgi sahibi·         Kdv, Muhtasar, Geçici Vergi Beyannamesi ve Kurumlar Vergisi Beyannamesi doldurulması konusunda bilgi sahibi olan,·         Alanıyla ilgili yasal mevzuatlar; İş Kanunu ve SGK mevzuatı konusunda bilgi sahibi,·         İşe Giriş, Çıkış Bildirgeleri, Sgk Tahakkukları konusnnda bilgi sahibi·         Detaylara önem veren, sistemli ve düzenli çalışma prensibine sahip,·         Takım çalışmasına yatkın,         Ekip Arkadaşları arıyoruz.(Pendik Tuzla, Kartal Civarı oturan ve Mali Müşavirlik Ofislerinde çalışanlar tercih sebebidir.)

 

İSMMMO'NUN TARİHÇESİ

Türkiye'nin en genç ve en dinamik meslek örgütlerinden birisi olan İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) 20 Mart 1990'da, o zamanki adıyla Spor Sergi Sarayı, bugünkü adıyla Lütfü Kırdar Kültür Merkezi'nde yapılan müteşebbis heyet seçimleri sonucunda kuruldu.
İlk müteşebbis heyet Yahya Arıkan, Erkin Balaban, Adem Arslan, Tevfik Yılmaz ve Yaşar Alagöz'den oluşuyordu.
Maliye Bakanlığı'ndan, 12 Nisan 1990'da, seçim sonucu alınan mazbata ile Oda kuruluş çalışması başlatıldı.
Müteşebbis heyetin ilk çalışmaları Muhasebeci Mali Müşavirler Birliği Derneği Beyoğlu Şubesi'nde gerçekleşti.
Sadece 4 ay sonra, 1 Eylül 1990 tarihinde, Oda Merkezi o günkü İstanbul Defterdarı sayın Zekeriya Temizel tarafından açılışı yapılarak Şişli'ye taşındı.
İSMMMO, 6 Mart 1995 tarihinden itibaren, Fındıklı'daki İdari Merkez Binası'nda hizmet vermeye başladı. 2003 yılına kadar kentin değişik yerlerindeki birçok birimiyle faaliyet gösterdi.
2004 yılında, bugün de hizmete devam ettiği modern kültür ve hizmet binasına taşınmıştır ve üyelerine ve stajyerlerine yeni binasında, hizmette en yüksek kalite anlayışıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

image.jpg